Her ay tertemiz hikâyeler, oyunlar, muammalar, karikatürler ve dini bilgilerle ufak okurlarının karşısına çıkan Altın Çocuk mecmuasının 254. sayısı “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” başlığıyla çıktı.

Mecmuanın editörü Şaban Muslu, mecmuanın ufak okurlarına şöyle seslendi:

Sevgili Dostum,

Şubat ayında ülke olarak büyük bir afet yaşadık. -Rabbimiz beterinden muhafaza emretsin.- Bir çok insanımız hayatını kaybetti ve yaralandı. Ölüm edenlere Rabbimizden rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bölgedeki kardeşlerimizi unutmuyor onlara her gün dualar yolluyoruz. Elimizden gelenleri arkasımıza koymuyor, ihtimallerimiz miktarında takviyelerimizi yapmaya çalışıyor, çevremizi bu anlamda harekete geçirmeye gayret ediyoruz. Yapmış olduğunuz bu takviyeler ve yaşattığınız bu hoşluklar için hepinize çok teşekkür ederiz.

Kıymetli dostum,

Kutlu ay Ramazan tüm hoşluklarıyla, verimiyle devam ediyor. Birliktece yapılan sahur ve iftar sofraları, cemaatle kılınan teravih namazları, birliktece gür bir sesle getirilen salavatlar ne hoş değil mi?

Bu sene Ramazan’da ilklerin coşkusunu hep beraber yaşayalım. İlk oruç izlenimlerinizi bizimle paylaşın. İlk orucunu yakalayanlar, ilk sahur, ilk iftar, ilk teravih resimlerini bizimle paylaşabilirler mi? Yazı, şiir ve resimlerinizi instagram @altincocukdergisi sayfamıza bekliyoruz.

Yapacağınız imanların hepsini Rabbimiz en hoş biçimde kabul emretsin. Kadir Gecenizi, Bayramınızı şimdiden tebrik ediyoruz.

Bir sonraki sayıda konuşabilmek ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyoruz. Sevgiyle, muhabbetle kalın…

Akşam Ezanı

Kategori: