Kütüphanenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, “Raunt” programı, üniversiteye giriş imtihanlarına hazırlanan adayların amaçlarına erişmeleri, lise talebelerinin ders ve imtihan galibiyetlerini artırmaları için “Türkiye’nin ilk bireye özel üniversiteye hazırlık çözümü” olarak tüm lise talebelerinin kullanımına açıldı.

Öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı Halk Kütüphanesi ağına bağlanarak programı kütüphane içerisinde fiyatsız kullanabilecek.

Öğrencilerin “Raunt” programına girebilmesi için “https://www.raunt.com/halk-kutuphanesi” internet adresindeki kayıt formunu doldurması gerekecek. SMS ve elektronik postayla gelen kullanıcı ismi ve parola bilgileriyle programa giriş yapılabilecek.

Yapay zekâ takviyesiyle bireye ve niyetine özel çalışma programı hazırlanmasını sağlayacak “Raunt”, “beceriksiz tahlili” ve “performans raporları” ile talebeye katkı sunacak.

Üç değişik çalışma taktiği bulunan programda 350 binden fazla sual ve çözüm videosu, 1000 saatten fazla ders anlatım videosu yer alacak.

Öğrenciler ayrıca, 15 Temel Yeterlilik Testi ve 15 Alan Yeterlilik Testi olmak üzere 30 sınama imtihanı ile evvelki senelerde çıkmış ÖSYM suallerine de program içeriğinden erişebilecek.

Kaynak: AA

Akşam Ezanı

Kategori: